Ochočení křečka

24. března 2013 v 20:19 |  Chov křečka
Při aklimatizaci křečka musíte postupovat velmi opatrně a obezřetně.Čím více se vcítíte do svého malého kamaráda, tím rychleji si zvykne na své nové prostředí. Přestane se bát a bude vám důvěřovat. Musíte jej nechat svůj domov pořádně v klidu prozkoumat a očichat. Až si zvykne, teprve jej musíte začít ochočovat. Cítí se u vás jako vy, když se stěhujete do úplně jiného bytu. Dobré by bylo mu dát do klece trošku podestýlky s tama, kde jste ho vzali. Bude se tak poprvé cítit lépe.


1.Napřed musíte svého křečka nechat, aby si zvykl na vaši přítomnost. Brzy si všimne, že mu od vás nic nehrozí a že vám může důveřovat. Brzy vás pozná podle zvuku kroků, podle hlasu a podle siluety. Při přiblížení klece postupujte takto: Pomalu kráčejte ke kleci, postavte se k ní, dívejte se na křečka a nechte ho, aby si všiml, že tam jste.

2.Další krok proveďte takhle: Otevřete klec, naplňte misku na krmivo a napáječku a zkontrolujt křečkovi pelíšek, jestli v něm nemá skažené jídlo. Také !!OPATRNĚ!! vyměňujte podestýlku. Přitom křečka pozorujte, protože pokud ho vydsíte, mohl by zkusit utéct.

3.Poprvé se pokuste o kontakt, když křečkovi zároveň nabídnete nějaké jídlo. Pamlsek držte pevně ukazováčkem a palcem a prostrčte jej mřížkou klecí. Pokud křeček první kousek přijme, druhý držte pevněji, aby tvůj křeček musel u vaší ruky zůstat déle.

4.Když křeček mlsá a nemyslí na nic jiného, zkuste ho jedním prstem opatrně pohladit po zádech. Pokud mu to bude příjemné a snese hlazení i bez jídla, můžete si být jisti, že už se vašich prstů nebojí.

5.Pokud se křeček začne zajímat o vaši ruku a očichávat ji, dokonce vám do ní sám vleze, naprosto se uvolněte. Už vás má rád. Poté to již nechte na křečkovi, aby se rozhodl, jak rychle ten most překročí. V žádném případě křečka do ničeho nenuťte! To by pouze znejistilo to, co jste zatím dosáhli.

P.S. Tyto informace nejsou zkopírované s nějakých internetových stránek! Mám doma knihu o křečcích, z ní to vyčtu a potom vlastními slovy napíšu. Kopírovat můžete, ale prosím se zdrojem nebo s ikonkou. Děkuju :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarah ♥ Bloody paw Sarah ♥ Bloody paw | Web | 23. září 2013 v 21:19 | Reagovat

konečně někdo, kdo to napíše normálněji :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama