Únor 2013

Bydliště křečka

7. února 2013 v 20:32 Chov křečka
Váš křeček by měl bydlet nejlépe v kleci, protože má lepší vzduch. Ale pokud nemáte na vybranou, klidně může mít i akvárko (když už z něčím aby neutekl tak to musí být s dírkami!!!), nebo box. Rozměry by měli být 40x40 cm.. Měl by tam mít domeček, napáječku nebo misku (miska se snadno znečistí), misku na žrádlo, nějaké ruličky nebo krabičky a ostatní hračky a kolotoč. Samozdřejmě za podestýlku piliny nebo seno. Na vystlání domečku: seno, papírové !!NENAVONĚNÉ!! kapesníčky, kousek bavlněné látky a toaletní papír. Zase se kdyžtak zeptejte v komentářích.

Krmivo křečka džungarského

4. února 2013 v 20:04 Chov křečka
Křečkovi dávejte vždy ráno nebo odpoledne hrstku granulí. Když ji do večera celous ní (prohlídněte, jestli to nemá schované v domečku), můžete mu dátnějaké nepříliš sladké ovoce nebo zeleninu. Nedoporučovala bych: Citron, mandarinka, pomeranč, brokolici (po tom mi křečci umřeli), pomelo a další příliš sladké potraviny na křečka. Jinak můžete třeba ráno doplňovat jedenkrát týdně pyškoty nebo netučným tvarohem, bílým jogurtem s ovocem nebo jednou za dva týdny moučným červem nebo maximálně dvoumi sušenými krevety. Křečkovi můžete jedenkráz za týden nabídnout taky jeho oblíbené křeččí kokina, Dropsy nebo granulované tyčinky (když má granulovanou tyčibnku, nemusíte mu dávat granule). Jestli jsem na něco zapoměla, zeptejte se mě v komentářích.

Úvod

4. února 2013 v 19:58 Úvod
Vítejte na mém blogu o křečcích! Jmenuji se Vendula Kotková, jsem zkušená chovatelka křečků aa je mi 9 let. Ptejte se mě do komentáře klidně na nějaké věci o křečcích, kdybych to tu náhodou někdy zapoměla napsat. Doufám že se vám tu líbí!